Kopalniški radiator – zakaj se odločiti za električnega?

Kopalniški radiator na elektriko je gotovo pametna odločitev. Gre namreč za cenovno ugodno rešitev za ogrevanje kopalnice, ki ne potrebuje nobenih posebnih inštalacij ali zahtevne montaže, kar vam omogoča takojšen začetek gretja. Če bi radi toplo kopalnico, boste zanjo najhitreje lahko poskrbeli prav z električnim grelnikom.

Zakaj se odločiti za kopalniški radiator na elektriko?

Kopalniški radiator vsekakor predstavlja nujno opremo vsake kopalnice. Četudi je v njej položeno talno gretje, ki skrbi za ogrevanje prostora, je vseeno dobro v njej imeti še dodaten grelnik – nanj lahko med drugim obesite brisače in jih tako posušite, kar je super priročno. Če se odločite za grelnik, ki ni vezan na vaš siceršnji sistem ogrevanja, ampak deluje samostojno in neodvisno od njega s pomočjo elektrike, pa boste s tem dobili še dodaten vir ogrevanja, kar je vsekakor plus, saj tako lahko oba sistema kombinirate med seboj in izkoristite vse njune prednosti. Prav zaradi tega o nakupu takšnega grelnika na elektriko vsekakor velja razmisliti oziroma se vam vsekakor splača imeti takšen dodaten grelnik nameščen v prav vsaki kopalnici, saj velikokrat pride še kako prav.

Prednosti, ki jih imajo električni grelniki

kupaonski radijator Vigo

Električni grelniki imajo številne prednosti, zaradi katerih so v zadnjih letih postali priljubljeni tako pri nas kot povsod drugod. Med najpomembnejšimi razlogi, zakaj se ljudje odločajo zanje in zakaj jih najraje izberejo prav za kopalnico, so:

 • nizka cena takšnih grelnikov,
 • nizka cena celotne investicije v ogrevanje, saj ni nobenih dodatnih stroškov,
 • hitra rešitev za ogrevanje, saj lahko grelnik začnete uporabljati takoj, brez kakšnih posebnih posegov itd.,
 • enostavna montaža, ki jo lahko opravite tudi sami,
 • montaža je zelo hitra in vam bo vzela manj kot pol ure,
 • za priklop je dovolj le električna vtičnica,
 • sam grelnik zasede zelo malo prostora,
 • prostor res izredno hitro ogrejejo,
 • možnost uporabe neodvisno od drugih sistemov ogrevanja,
 • velika priročnost v času izven kurilne sezone,
 • pogosto so zasnovani tako, da je na njih možno sušiti tudi brisače,
 • različne dodatne funkcije, ki še izboljšajo uporabniško izkušnjo,
 • številni modeli in verzije, kar vam omogoča, da poiščete model po svoji meri.