MTB čevlji (kolesarski)

Gotovo se strinjate, da je kolesarstvo odlična aktivnost, ki prosti čas zapolnjuje s številnimi koristnimi prednostmi. Gre za fizično aktivnost, ki krepi telo in duha, hkrati pa nudi sprostitev in včasih tudi veliko mero adrenalina. Slednje še kako drži za tiste, ki se ukvarjajo z gorskim kolesarstvom – potepanje po gozdnih poteh in gorskih stezicah je prav posebna izkušnja, ki te lahko skorajda zasvoji. Seveda pa se je na gorsko kolo pametno podati samo takrat, ko imate vso potrebno opremo za varno in brezskrbno vožnjo. Poleg spravnega kolesa in zanesljive čelade poskrbite še za druge dodatke – med temi se najdejo tudi MTB čevlji za gorsko kolesarstvo.

Kolesarski MTB čevlji so namenjeni tistim, ki se pogosto odpravijo na vožnjo zunaj urejenih poti. Tam je namreč še posebej pomembno, da noge ostanejo trdno na pedalih tudi ob skokih in vožnji preko grbin. Primerni čevlji so ključnega pomena pri zagotavljanju stabilnosti na kolesu, posledično pa pomenijo tudi pomembno dimenzijo zagotavljanja varnosti. Glavna lastnost MTB čevljev je ta, da zagotavljajo optimalen oprijem čevlja na pedalu – to pomeni, da ne bo prihajalo do zdrsov v najbolj ključnih trenutkih, ter da boste vedno maksimalno skoncentrirani na vožnjo. Pri zagotavljanju varnosti in zanesljivosti pri vožnji pa odlični kolesarski čevlji ne pozabijo na druge pomembne lastnosti, ki jih morajo imeti kakovostni čevlji. Morajo biti namreč tudi udobni in prijetni za uporabo, še posebej pri kolesarjih, ki so bolj aktivni in se odpravljajo tudi na daljše vožnje. MTB čevlji se v takšnih primerih izkažejo z udobnimi vložki, učinkovitim sistemom zapenjanja z vezalkami, gumbi, zadrgami ali trakovi, ter posebno prilagodljivostjo, ki je pisana na kožo zahtevnejšim uporabnikom. Nekateri modeli kolesarskih čevljev pa so prilagojeni prav za tiste, ki s kolesom pogosto obiskujejo vznožja hribov, na katere se nato povzpnejo peš – oblikovani so namreč tako, da so kot nalašč tudi za pohodnike, ne samo gorske kolesarje! Več o ponudbi takšne in drugačne opreme za gorsko kolesarjenje najdete na http://www.energijabikes.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published.